Prekių katalogas

Kaip kintamo slėgio čiužiniai apsaugo nuo pragulų?

  • Kaip kintamo slėgio čiužiniai apsaugo nuo pragulų?

    Pragulos gali būti rimta problema visiems prie lovos prikaustytiems žmonėms, tačiau šiai problemai spręsti ar bent jau palengvinti yra sprendimas – čiužiniai nuo pragulų.

    Šie čiužiniai naudoja unikalią technologiją, kuri veikia remdamasi slėgio mažinimu, todėl dar yra vadinami kintamo slėgio čiužiniais. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip kintamo slėgio čiužiniai gali padėti užkirsti kelią pragulų atsiradimui ir kokios jų savybės.

    Kas yra čiužiniai nuo pragulų?

    Čiužiniai nuo pragulų, arba kitaip kintamo slėgio čiužiniai, –  tai specialūs čiužiniai, kurie yra skirti pragulų gydymui ir prevencijai. Dėl savo unikalaus dizaino šie čiužiniai gal padidinti nuo pragulų kenčiančio asmens patogumą – skirtingai nuo įprastų čiužinių, čiužiniai nuo pragulų turi specialias oro pagalvėles, kurios palengvina spaudimą ant tam tikrų taškų. Be to, kintamo slėgio čiužiniai suteikia aukšto lygio atramą galvai ir kūnui, o tai taip pat prisideda prie įtampos mažinimo.

    Čiužiniai nuo pragulų naudoja pažangią kintamo slėgio technologiją su oru užpildytomis pagalvėlėmis. Šios pagalvėlės išsipučia ir išsileidžia pagal ciklus, todėl slėgis tolygiai pasiskirsto po visą kūną. Šis procesas užtikrina, kad jokia kūno vieta nepatirtų nuolatinio spaudimo. Tai mažina pragulų atsiradimo riziką.

    Trumpai tariant, čiužiniai nuo pragulų pasižymi šiomis ypatybėmis:

    • Kintamo slėgio technologija. Besikeičiantys oro ciklai pagerina kraujotaką, palaiko sveikus audinius ir padeda išvengti slėgio sukeltų pragulų;
    • Mikroklimato kontrolė. Čiužiniai nuo pragulų reguliuoja kūno temperatūrą, o tai neleidžia kauptis prakaitui. Kūno temperatūros reguliavimas yra svarbu, nes perteklinė drėgmė gali sukelti odos pažeidimus.

    Čiužinių nuo pragulų tipai

    Yra keletas čiužinių nuo pragulų tipų. Galima išskirti šiuos tris:

    1. Statiniai čiužiniai. Statiniai čiužiniai sudaryti iš vienos arba kelių slėgį mažinančių pagalvėlių. Jų paviršius išlieka nekintantis, o spaudimas sumažėja maždaug per valandą dėl tolygiai paskirstyto asmens svorio dideliame paviršiuje esant nuolatiniam žemam slėgiui. Statiniai čiužiniai labiau skirti pragulų prevencijai, o ne gydymui – naudojant statinius čiužinius, labai svarbu reguliariai keisti kūno padėtį. Todėl statiniai čiužiniai dažniausiai rekomenduojami tik esant 1 ir 2 laipsnio praguloms;
    2. Kintamo slėgio/oro srauto čiužiniai. Tai bene populiariausi čiužiniai nuo pragulų, kurių veikimo principą aptarėme aukščiau. Šie čiužiniai sumažina ir perskirsto slėgį per dinamišką gulimo paviršių. Oro srautas valdomas per siurblio bloką, prijungtą prie čiužinio. Siurblio paskirtis – pripūsti ir išleisti pagalvėlės. Kintamo slėgio čiužiniai dažniausiai naudojami išsivysčiusioms praguloms gydyti, taip pat siekiant išvengti jų atsiradimo tiems, kurie negali patys judėti. Rekomenduojama esant 3 ir 4 laipsnio praguloms;
    3. Hibridiniai čiužiniai. Hibridiniai čiužiniai sujungia statinę ir kintamą čiužinių sistemas į vieną čiužinį. Jie taip pat turi oro pagalvėles, todėl reikalingas oro siurblys. Hibridiniai čiužiniai skirti tiems, kuriems yra didelė arba labai didelė pragulų atsiradimo rizika, tačiau jie vis tiek turi tam tikrą mobilumo lygį.

    Kada reikalingi čiužiniai nuo pragulų?

    Pragulos atsiranda tuomet, kai spaudimas (slėgis) riboja kraujo tekėjimą į tam tikras kūno dalis ir sukelia audinių pažeidimus. Jos gali būti skirstomos į keturis sunkumo lygius nuo lengviausio iki sunkiausio, o negydomos pragulos gali sukelti giliųjų audinių pažeidimus. Čiužiniai nuo pragulų padeda to išvengti, todėl jie yra reikalingi šiais atvejais:

    • Žmogus yra prikaustytas prie lovos. Tokiu atveju yra didelė pragulų atsiradimo rizika;
    • Žmogus turi ribotą judėjimą ir daug laiko praleidžia lovoje. Šiuo atveju taip pat gali atsirasti nepatogumų arba pragulų, nors rizika mažesnė;
    • Jau yra atsiradusios pragulos. Atsiradusias pragulas būtina gydyti ir neleisti pažeisti giliųjų audinių;
    • Yra didelė rizika pragulų atsiradimui.

    Be to, čiužiniai nuo pragulų gali būti naudingi ne tik gydant pragulas ir užkertant kelią jų atsiradimui, bet ir gerinant miegą. Šie čiužiniai padidina asmens komforto lygį, dėl ko gerėja ne tik kraujo cirkuliacija, bet ir miegas. Priklausomai nuo pragulų lygio, galima rinktis skirtingo tipo čiužinius, tačiau kintamo slėgio arba hibridiniai čiužiniai yra naudingiausi gerinant šią organizmo funkciją. 

    Elektroninėje parduotuvėje Gekas.lt galite įsigyti kintamo slėgio čiužinių nuo pragulų itin gera kaina!